fib.net - firmalar işte burada

Adalar Kombi Servisi

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

İstanbul’un Adalar ilçesinde yer alan servisimiz güler yüzlü hizmet anlayışı ile uzun zamandır sizlere hizmet vermektedir. İstanbul Adalar Kombi Servisi olarak bizlerin sizlere verdiği hizmet alanını sizlere kısaca anlatmak gerekir. Buna kombinin ne demek? olduğunu anlatarak başlamak gerekir.

Kombi; Kat kaloriferi olarak ısıtma işlevi görürken aynı zamanda şofben gibi kullanım için sıcak su da sağlayan küçük kalorifer kazanı. Günümüzde yaygın olarak kullanılan kombiler çalışma sistemi olarak ikiye ayrılır.

1-Elektrikli kombi

2-Gazlı kombi

Bunların çalışma prensibi kısaca anlatmak gerekirse;

ELEKTRİKLİ KOMBİ

Elektrikli kombiler ısıtılmak istenen suyu tüp rezistans diye bilinen rezistans yardımıyla elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirir. Elde edilen ısı enerjisi, ısı derecesini kontrol edebilmemizi sağlayan termostart yardımı ile istenilen ısıda kalması sağlanır.

GAZLI KOMBİ

Gazlı kombiler ısıtlmak istenen suyu LPG ya da doğal gaz yardımıyla birebir alevle su kazanın yada konjektörlerin ısıtılması işlemidir. Gazlı kombiler günümüzde çalışma prensibi olarak ikiye ayrılır.

1-Klasik kombi

2 yoğuşmalı kombi

Klasik kombi kullanımı artık kullanılmıyor desek yeridir. Sebebi gaz sıkışmasına sebep olması ve olası kazalar (gaz sızıntıs, zehirlenme, yangın v.s.) Bunula beraber yakıt giderlerinin fazla olmasıdır. Gaz halindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına YOĞUŞMA denir. Doğal gazın yanması sonucunda ortaya çıkan ve bacadan dışarı atılacak baca gazının su buharındaki enerjiyi özel ısı eşanjörü sayesinde geri kazanarak toplam verimi arttıran cihazlara YOĞUŞMALI KOMBİ denir. Düşük baca gazı sıcaklıklarına sahiptir. Alev boyunu ihtiyaca göre ayarlayarak, dur/kalk yapmadan modülasyonlu şekilde çalışır. Fan modülasyonu sayesinde tüketilen gaz miktarına bağlı olarak yüksek yanma verimi elde edilir ve çok daha sessiz çalışma sağlanır. Daha düşük emisyon (CO ve NOx) oranları ile, daha çevrecidir. Kombi alırken nelere dikkat edilmeli, fiyatı yüksek olan kaliteli ürün demek değildir. Satın alırken klasik kombilere göre ne kadar az fark öderseniz, yapacağınız tasarruf kısa sürede ödediğiniz farkı geri almanızı sağlar. Yoğuşmalı cihazlar ileri teknoloji ürünü olduklarından dolayı marka ve üretici firma çok önemlidir. Daha az arıza ihtimali olmasına karşın yine de servis ağı güçlü bir firma tercih edilmelidir.

İstanbul Adalar Kombi Servisi olarak kombilerinizin bakım, onarım vb. işlevlerinde yardım almak, bizlerin bilgi ve tecrübesinden yararlanabilmek için bizleri iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]