fib.net - firmalar işte burada

Adalar Pilates Salonları

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Pilates geçmişe dayanan bir spor olmaktadır. pilates demek vücudunuzu korumak ve geliştirmeye dayanan fizyoterapi demektir. Spor olarak bilinmesi nazarında aslında daha çok terapi amaçlı yapılmaktadır. Vücudumuzda kas, iskelet sistemini harekete geçirmektedir. Özelliklede omurilik de sorun yaşayanlar için omuriliğinizi esneterek ağrılarınızı azaltır. Bütün bu faydaları görmek için her gün düzenli olarak çalışmaları yapmanız gerekir. Aynı zamanda pilates hareketleri vücuttaki yağları eritir kaslarınızı şekillendirerek bölgesel zayıflamaya da etkisi vardır.

Pilatese yeni başlayanlar için zor gelebilir ama çok basit ve çok eğlenceli rahatlatıcı bir egzersiz olmaktadır. Düzenli şekilde yapıldığı zaman faydasını mutlaka göreceksiniz. Pilatesi yaparken mutlaka hareketleri mutlaka bilmek gerekir ve doğru şekilde yapmak gerekir. Bu konuda da size İstanbul Adalar Pilates Salonu hocalarımız yardımcı olacak sizlere doğru ve teknik hareketleri öğreteceklerdir. Pilatese günlük ayırmanız gereken saat en az 30 dk. Olabilir. Bu kadar az zamanda bile vücudunuza sağlıklı hareketler ile kaliteli yaşam katabilirsiniz.

Mutlaka düz bir zeminde yapılması gerekmektedir çünkü omurganıza sabit şekilde zemine oturtmanız gerekir. Belinizi zemine yatırdığınızda bacaklarınızı, boynunuzu ve kollarınızı kıvırmadan kaldırmaya çalışın. Bacaklarınız ve kollarınızın arasındaki mesafeyi aşamalı olarak daraltın. Yukarı doğru kalkarken, derin nefes alın, bacaklarınızı indirirken, derin nefes alın, bacakları indirirken, aldığınız nefesi yavaşça verin gibi hareketleri salonumuzda yapmaktayız.

Pilates yaparken salonumuzda yapılan hareketlerden bazıları; göbek hareketi, gerilme hareketi, hundred hareketi, bel hareketi, bacak hareketi, kalça hareketi, top ile yapılan hareketleri gibi çalışmalar yapmaktayız.

Her kes sağlıklı bir bedene ve sağlıklı bir zayıflamaya pilates sayesinde sahip olabilir. Spor merkezimiz bu sayede sizler ile birliktedir. Pilates sayesinde hayatınız kaliteli ve duruşunuzda dik omuzlara dik bir vücuda sahip olabilirsiniz. Pilates yapılırken birbiriyle bağlantısı bulunan 500 temel hareketten oluşmaktadır. Pilates hem zihinsel hem de bedensel kontrol sağlamaktadır.

Pilates: karın, kalça, bacak ve kol kaslarının güçlenmesine yardımcı oluyor. Böylece vücut dengesini sağlamasına da katkıda bulunur.

Pilates zihni stresten uzaklaştırarak vücudunuzu rahatlatıyor.

Zihni açan dinlendiren pilates kişinin kendi vücudunu keşfetmesine imkân sağlar.

Pilates vücudu sadece belirli bölgelerini hedeflemiyor. Bütün vücudun tüm organlarının çalışmasını ve gelişmesini sağlayan hareketler içermektedir. Eklemlerinize esneklik kazandıran pilates kas ve kemik yapısının da sağlığını koruyor. Genç ya da yaşlı her yaştaki kişiye hitap etmektedir pilates. Yaşlanma sürecini yavaşlatıyor ve güç kaybını da en aza indirmektedir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]