fib.net - firmalar işte burada

Arnavutköy Pilates Salonları

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Pilates yıllardan bu güne kadar yapılan bir spor olmaktadır. pilatesin vücudumuza faydaları bedenimizi sıkılaştırıyor, esnetiyor, sağlık katar, omurgamıza rahatlatır ve fiziksel rahatlama sağlar. Ama pilates yapılırken hareketlerini doğru şekilde yapılmalıdır. Hareketler doğru yapılır ise sağlık açısından sizde çok rahatlık sağlar.

Pilates yüz yıl önce Joseph pilates tarafından geliştirmiş olarak fiziksel fitness programı olmaktadır. Kas ve iskelet yapısının üzerinde çok olumlu etkileri sağlamaktadır. Vücudu çok daha sağlıklı kılıyor ve tüm kasları çalıştırıp esnetiyor. Aynı zamanda omurga ve eklem, osteoporoz metabolik kemik hastalığı rahatsızlıklarında da kullanılıyor. Pilatesin temel hareketleri ile birlikte top ve lastikle de çalışılmaktadır. Pilates yapılırken mutlaka bir eğitmenden öğrenilmeli mutlaka eğitmenin doğru hareket ve taktikleri gösterimi ile birlikte destek alınmalıdır. Hareketlerin yapılması çok da kolay değildir. Pilates yapılırken hareketleri zayıflama için yapılmamalıdır. Sağlıklı yaşam için destek almak için yapılması daha önemlidir.

Haftada 3 veya 4 kez pilates yapan ve sağlıklı beslenme ile sağlıklı yaşam sağlanmaktadır. Pilates yaparken nelere dikkat edilmelidir: pilates yaparken mutlaka sağlık problemi var ise mutlaka daha önce sağlık kontrolünden geçmek gerekir. Pilates yaparken kendi başınıza yapmayın çünkü en küçük yanlış yapılan hareket sizin için zorluklar yaşatabilir.

İstanbul Arnavutköy Pilates Salonu olarak sizlere dersler vererek sağlıklı yaşam hareketlerini mutlaka salonumuzda öğrenmelisiniz. Eğer bu vakte kadar hiç spor yapmadınız ise mutlaka salonumuzda size bir program hazırlanmalıdır. Salonumuzda size uygun şekilde bir program hazırlanarak sizi zorlamadan kaslarınızı harekete sokarız. Bu çalışmaları yaparken istediğiniz şekilde sorularınızı da hiç çekinmeden sorabilirsiniz.

Pilatese ilk başladığınız zaman kas hareketleri çalışılacağı için biraz acı hissedebilirsiniz kaslarınızda ama düzenli çalışmalardan sonra her geçen gün rahatlamaya başlarsınız ve artık yaptığınız spordan zevk almaya başlarsınız. İlk başladığınız da mutlaka bedeninizin herhangi bir yerinde zorlanmalar yaşıyorsanız mutlaka pilates hocanıza söyleyin ve gerekirse o hareketleri yapmayın.

Pilates yaparken mutlaka doğru nefes alıp verme yapılmalıdır. Çünkü doğru nefes alıp verildiği zaman da vücudunuzda rahatlama hissedersiniz.  Aynı zamanda doğru kasları aktif edersiniz. Bütün bunların yanı sıra kan dolaşımınızı artırmış ve kardiyovasküler rahatsızlıkların da önüne geçersiniz. Tabiki de bütün yaşam alanımızda doğru nefes alıp verme çok önemlidir. Bu nedenle pilates yaparken doğru nefes çalışmasını da öğrenmiş oluyorsunuz. Pilates yaparken mutlaka hep karnı çek diye söyler hoca karnı içeri çekmek vücudunuzu pilates yaparken dengelenmesini sağlar.  

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]