fib.net - firmalar işte burada

Ataşehir Pilates Salonları

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Pilates yaparken rahat hareketleri yapmak için giymiş olduğumuz kıyafetlerde çok önemlidir. Çünkü pilates yaparken rahat hareket yapıp eğilmek, oturmak, dönmek ve yatmanız gerekir bu sebepten dolayı da hareketleri kısıtlamayacak kıyafetler çok önemlidir. Bu yüzden kıyafet seçerken dikkatli olmak gerekir. Kıyafetimiz bol olursa hareketleri yaparken takılmalar yaşanabilir. Bu tür olaylar yaşanmaması için dar ve rahat hareket edecek şeyler giymekte fayda var. Pamuklu olmalı çünkü teri kolay emmeli, ütü de istememeli, leke tutmamalı en önemlisi de teri dışarı vererek sizin cildiniz nefes alabilmeli.

Pilates yapılırken bedeninizi dinleyerek çalışılan bir spor dalı olmaktadır. Doğru kıyafet tayt da body tayt giyilmelidir. Vücudunuzu sardığı için rahat hareket etmenizi sağlamaktadır. Bu tarzda kıyafetler nemi vücuttan emerek dışarı doğru süzer. Böylece ısı bölgelerini havalandırarak vücudun ısısını dengeler.

Diğer siporlar gibi çalışılmaz pilates yaparken nefesi hareketlere uydurularak çalışılır. Pilates yapılırken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Nefes derin, uzun ve yavaş burundan alınır aynı şekilde üflemeden ağızdan verilir. Esneme hareketleri yaparken mutlaka nefesinizi tutmayın. Bazı hareketlere denge kurmak için bir yere dayanıp yardım alabilirsiniz. Hareketleri yaparken omurganızı doğru çalıştırmak çok önemlidir. Pos türünüzün dik durması için dikkat ederek egzersizlerde uygulayın. Eğer hareketleri yaparken vücudunuzda olumsuz giden bir şey var ise bırakın ve biraz bekleyin bedeniniz düzelince hareketlere devam edin.

Pilates yaparken vücudunuz fit ve sağlıklı hale getirirsiniz. Son yıllarda en çok yapılan spor dalı olmaktadır. pilates ile birlikte vücudunuzdaki yağlanmalardan rahatlıkla zaman içersinde kurtulabilirsiniz. Bedeninizi daha kaslı hale getirmeniz mümkündür. Bu sporu yaparken vücudunuzu şekillendirmek de mümkündür.

Eklem kas ve kemiklerinizi rahat ettirerek hayat boyunca korur. Karın kaslarınızı da güçlendirmenize faydası vardır. Karın ve sırt bölgenizi güçlendirip sağlam şekilde iskelet oluşturur. Vücudunuza avantajlarını şöyle sıralandıra bilirsiniz: kendinizi 3 derste farklı hissetmeye başlarsınız. 10 ders sonra farkı görürsünüz, 20 ders sonra da değişimi görürsünüz. Yağ kaybı oluşmaya başlar. Pilates dışındaki sporlarda kaslarınızı da zayıflatırsınız. Ama pilates yapıldığı zaman da hem kaslarınız güçleniyor hem de sağlıklı vücudunuzu ve kemiklerinize faydalı şekilde zayıflıyorsunuz. Bedeninizdeki bütün kaslar güçleniyor. Metabolizmanız da güçlenme yaşıyor böylece sağlıklı bir şekilde kalıyorsunuz. İstanbul Ataşehir Pilates Salonu olarak her daim sizlere kaliteli hizmetler vermekteyiz. Sizlere destek olacak ve sürekli olarak takip edecek en kaliteli hocalar ile çalışmaktayız. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]