fib.net - firmalar işte burada

Avcılar Alarm Güvenlik Kamera

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Güvenlik sektöründe yeni gündeme gelen birkaç yıldır kullanılan alarm ve kamera sistemi en güvenli sistemlerden biri olmaktadır. Bu sistemi birçok kişi kendisi kurmaya çalışır ama o kadar kolay bir iş değildir ayrı bir sistem ve teknik olaylardan çok iyi şekilde anlamak gerekiyor.

Evde ya da iş yerlerinizde alarm sistemi kurmak istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir.

İlk olarak sistemi kurmak istediğiniz noktayı çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Alarm kamera sisteminde ilk dikkat etmemiz gereken şey hırsızın girme olasılığı olan yerler olmalıdır. Tespit edilen yeri tam olarak güven altına almak lazım bunun için de o noktanın tamamen net bir şekilde ayarlanması gerekir. Tespit edilen noktalara takılması gereken alarm kamera sisteminin hangisi daha iyi sonuç elde eder o kamerayı ayarlamak gerekir. Takmış montajını yapmış olduğunuz kameranın verimliliğini çok iyi bilmek gerekiyor.

Kamera ve alarm sistemi montajında oluşan parçalar ve özellikleri nelerdir. Keşif esnasında kullanmanız gereken parçalar belirlenir ve ona göre başlanır. Keşif yapılırken kabloların geçeceği düzen ve malzemenin takılması gereken noktalar belirlenir. 

Alarm paneli elektrik ve telefona yakın bir noktada olmalıdır. Panel ve zona giriş sayısı önemlidir. Kullanılacak olan detektör sayısına göre zona sayısı belirlenmelidir. Bu sayı belirlendikten sonra alarm panel seçimi buna göre yapılması gerekir. Tuş takımı kapıya yakın bir noktada takılması gerekir. Harici siren dış bölümde görülmesi gereken bir noktaya takılması gerekir.

Hareket sensörü hırsızlık yapılması beklenilen riskli alana bakacak şekilde takılması gerekir. Keşif sırasında takılacak olan dedektörün sayısı belirlenir. Manyetik kontak hırsızlık riski bulunan kapı ya da pencereye takılır. Aynı zaman da keşif yapılırken manyetik kontak sayısı belirlenir. Duman dedektörü yangın çıktığında riskli görünen kısma takılır. Keşif yaptıktan sonra kablolama işlemleri yapılır.

İstanbul Avcılar Alarm Güvenlik Ve Kamera sisteminde alarm takıldıktan sonra kablo alt yapısı için DT-8 diafon kablosu kullanılmaktadır. Alarm kontrol sırasında panellerden tüm elemanlarına ayrı şekilde kablo çekilmesi gerekir. Güvenlik sisteminde bu hususlara dikkat edilmesi gerekir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]