fib.net - firmalar işte burada

Bağcılar Araç Kaplama Giydirme

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
Bağcılar Araç Kaplama Giydirme


            Araç kaplama işlemleri, mat, metal ve sedefli dediğimiz folyolarla gerçekleştirilmektedir. Bu folyolar, 0,11-0,13 mm kalınlığa sahiptir. Bu işte işçilik çok önemlidir. Köşeler, kıvrımlar, kabarık kısımlar ve ayrıntılı kaporta kısımları, özenle kaplanması gerekir. Görselliğin mükemmel olması için, kırışık veya kabarık görüntü oluşmaması gerekir.

İlk Çalışma Bilgisayar Ortamında

            Aracın resmi çekilir ve metalik, mat ve sedefli kaplama seçenekleri tek tek gösterilir. Renk seçenekleri de bu işlemde mevcuttur. Orjinal rengin ve görüntünün korunması için en çok tercih edilen yöntem, araç kaplama işlemleridir. Müşteri, bilgisayardaki çalışmalardan birini beğendiğinde, ustalar hemen işe koyulmaktadır.

Kaplama Nasıl Yapılır?

            Bu işi için iki kişi gereklidir. Kaplama tüme varım metodu ile yapılır. Yani, aracın yan kısmını tamamen kapatacak şekilde folyo açılır. İki kişi, bu folyonun içi tarafını açar. Araca bir tarafının ucu yapıştırılır ve taraklama yapılır. Taraklama işleminde ustalık önemlidir. Kırıştırma veya buruşturma yapmadan pürüzsüz bir şekilde olmak kaydıyla, açılan folyonun öbür ucuna doğru folyo taraklanarak yapıştırılır. Daha sonra ara boşluklar maket bıçağı ile kesilerek kıvrılır. Taraklama işlemi kartvizite benzeyen özel kartlarla yapılır.

            Arka kısımda aynı şekilde tek parça folyonun iki kişinin yardımıyla kaputu ve tamponu kapsayacak şekilde yapıştırılır. Bu yapıştırma işleminde yine bir uçtan başlanır ve boşluk bırakılmadan taraklama işlemi yapılır. Kıvrımlarda ustalık ortaya çıkmaktadır. En çok uğraştıran ince detaylar ve kıvrımlardır. Tavan kaplama işleminde de yine tavanı tamamen kaplayacak büyük bir folyo açılır.

            Folyonun bir ucundan elemanın biri tutarken, diğer ucundan usta boşluk bırakmadan taraklayarak yapıştırmaya başlar. Bu iş için havanın soğuk olmaması gerekir. Soğuk havada yapılan yapıştırma işlemleri, yaz aylarında bozulmalara neden olabilir. Çok gergin yapıldığı zaman, kış aylarında da çatlamalara neden olur.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]