fib.net - firmalar işte burada

Bahçelievler Oto Servis

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Aracınız mevsim dönüşlerinde bakım isteyebilir. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle motor suyunun değişmesi önemlidir. Aracınızın suyunu uzman kişilerin değiştirmesine müsaade edin. Çünkü bazı yerler şebeke suyu ile değişim yapmaktadırlar. Şebeke suyu kullanmak bazen tehlikeli olur. Aracınız yeni ise bu olay daha bir önem kazanır. Şebeke suyu şehrin bulunduğu yere ve suyun özelliğine göre aşırı kireçli olabilir.  Kireç zamanla aracımızın motor içi su kanallarına yerleşir ve aracımızın kolay soğumasına mani olur. Yaz günlerinde sürekli hararet sorununa neden olur. Hararet motorunun en büyük düşmanıdır. Hararet yapan araçlar büyük ihtimal ilk silindir kapak contasını yakar veya daha kötüsü pistonların üzerindeki segmanların kırılmasına veya kaynayıp kilitlenmesine de neden olur. Bu hasarların tamiri oldukça külfetlidir. Kireç aracımızın hortumlarına ve en kötüsü motor ve kalorifer radyatörüne yerleşir ve radyatör içindeki kılcal kanalları tıkayabilir. Tıkalı radyatörlerin açılması hem zordur hem net sonuç vermeyebilir, böyle bir durumda en doğrusu radyatörleri yenilemek olacaktır.İçinde antifriz olmayan araçların motorları kışın eksi derecelerde donar ve içindeki suyun da donmasıyla birlikte buzun genişlemesi nedeni ile motor bloğunu, termostatını çatlatır hortumlarını radyatörlerinin patlamasına neden olur ve tamiratı imkansız hasarlara ve arızalara neden olur. Onarımı da oldukça maliyetli ve çetrefillidir. İstanbul Bahçelievler Oto Servis Bakım Tamir olarak biz araçlarınızın her türlü bakımını yaparak sizlere uygun fiyat listesi sunmaktayız. Bizleri iletişim numaralarımızdan arayarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Mevsim geçişlerinde yaptığımız bir diğer önemli bakım ise motor yağının değişimi ve seviyesinin gözden geçirilmesidir. Kış bakımı zamanında aracınızın yağ değişim zamanı gelmiş veya yaklaşmış ise filtreleri ile birlikte değiştirmekten kaçınmayınız. Değişim daha önce yapılmış ve zamanı var ise seviyesinin ve durumunun gözden geçirilmesi sizin için yeterlidir. Bizler kesinlikle aracınıza markasını bilmediğiniz yağları ve kimyasal sıvıları kullanmayız. Kullandığımız her ürün kaliteli ve bilinen özel markalı ürünlerdir. Çünkü uygun olmayan motor yağları motorun zarar görmesine neden olacaktır ve çevremizde örneği çoktur.

Kış zamanı aracımızın içindeki yağ yaz günlerinde olduğundan daha koyu kıvamlı olabilir. Bunun için sizlere birkaç önerimiz olacak.  Bu da ilk çalıştırmadaki yağlamanın araç için biraz daha zor olacağının göstergesidir. Aracınızı soğuk günlerde çalıştırır çalıştırmaz çok gaz vermeyin ve aracın yağlanması için 30-60 sn kadar rolantide çalışmasına müsaade ediniz. Kışın özellikle turbolu ve dizel motorlara aşırı devir ve gaz vermeyiniz. Eski tip karburatörlü araçlarda aracın benzinde bırakılması bir sonraki ilk çalıştırmada kolaylık sağlayacaktır.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]