fib.net - firmalar işte burada

Bakırköy Doğalgaz Tesisatı

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Doğalgaz, petrolün bir türevidir. Yer kabuğunun altındaki fosil kaynaklı bir çeşit yanıcı gaz karışımıdır. Dünyadaki tüm kıtalarda üretilebilme olanağına sahip zehirsiz,  renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır. Doğalgaz taşıma, işletme, bakım maliyetinin düşüklüğü nedenleriyle en çok tercih edilen gaz çeşididir. Doğalgazdan doğabilecek en büyük sorun gaz kaçağıdır. Bu büyük sorunlar yaşatabilir. Bu yüzden işinde uzman mühendislerin çizimiyle yapılan tesisatlar uzman ekibin döşemesiyle mümkündür. Bu tesisatı döşerken ilk önem taşıyan şey doğalgaz tesisatının ana vanasıdır.  Binaya verilen gazın tamamen güven içersinde kesebilmek veya binada yer alan dairelerde gazı kontrol etmek maksadıyla hattın başına yerleştirilir. Burada müşterinin dikkat etmesi gereken nokta sızdırmazlık özelliği taşıyan TS EN 331 ve TS 9809 normlarının uygun küresel vanalar kullanılıp kullanılmadığına bakılmasıdır.

Dağıtım boruları da ana emniyet vanası ve regülatörden hemen sonra başlar. Bunlarında önemi büyüktür. Gaz sayaçlarının giriş bağlantılarını kadar düşey veya yatay olarak konumlandırılması mühendislerin çizimleriyle mümkündür. Uzman kadro her daim önemlidir. Doğalgaz döşemede kolon boru, düşey olarak döşenen borudur. Kolonlar ile sayaç arasında bulunan boru bloğuna sayaç bağlantı hattı denir. Bilinmesi gereken birkaç bilgi ise şunlardır. Sayaçtan en son ayrımın yapıldığı boruya tüketim borusu, tüketim hattından çıkıp, cihaz bağlantı vanasına kadar olan boruya ise ayırım hattı, cihaz bağlantısından vanasına kadar olan hatta ise cihaz bağlantı hattı adı verilir.

Firmamızın sizlere tavsiyelerinden bir tanesi de doğalgaz tesisatı ile ilgili boruların döşenmesinde dikkatli olmanızdır. Burada sızdırmazlık, konum, güvenlik önemlidir. İstanbul Bakırköy kalorifer ve Doğalgaz Tesisatı firmasıyla, çalışmaya karar verdiğinizde tek yapmanız gereken şey size vaat edilen süreyi bekleyerek konforlu yaşamınızı sürdürmektir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]