fib.net - firmalar işte burada

Beykoz Asansör Bakım Arıza Tamir

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Asansör elektrik ile çalışan mekanik düzeneklere bağlı ray sistemi ile çalışan bir kabindir. Yaşamımızda olan her makine gibi asansörde amacına uygun şekilde çalışma düzeni vardır. Asansörler otomatik şekilde çalışma sistemine ayarlanmıştır. Asansörler hem insan hem de eşya taşıma özelliğine sahiptir. Asansörler çalışırken güvenlik kapsamı tamamen donanımlı bir hale getirilmiştir. Normal çalışma koşullarına bağlı olarak bakım yenileme veya kontrol çalışmalarına uygun güvenlik sistemi vardır.

Asansör düzeneğinin kullanımı sırasında can ve mal kaybına uğranmaması için sürekli bakımının yapılması gerekir. Genelde her ay bakımının yapılması gerekir. Yıllık bakım kontrollerinde servis hizmetini daha iyi izlemek için periyodik kontrollerini düzenli olarak yaptırılması gerekir.

Yeni yapılan binalardaki asansörlerin bakımını garanti süresi doluncaya kadar asansör imalatı yapan firmanın bakım yapması gerekir. Ama asansörün garantisi dolduktan sonra asansör bakım ve tamirini üstlenen firma yapar. Ama asansör bakımını yapacak olan firma oldukça zor bulunmaktadır.

Asansör bakımı yapan teknik elemanlarımız asansör bakımı ile ilgili olarak yapılması gereken bütün işlemleri asansörü servise hazır hale getirilir. Asansörün aylık bakımı servis tarafından garanti süresince düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Asansör montajı ve bakımı inşaat projesi, elektrik, elektronik, mekanik şeklinde elemanlarının bütününün birlikte olmasıdır. Asansörü taşıyan halatlar, taşıyıcı kasklar, tahrik kasnağı yivi, asansör kablosu, ray pabuçları, makine gurubundaki dişli ve yatakları ve cıvatalar kontrol ediliyor. Gevşeyen aksamlar sıkılıyor ve sabitleniyor.

Asansörde aşınan ve yıpranan parçalar var ise yenisi ile değiştirilir ya da yağlanması gerekir ise yağlanır. Asansörün her zaman yağ içinde çalışan yerleri kontrol edilir. Ana taşıyıcı bölgesinin ve ağırlık raylarının yağ durumu, hidrolik tamponlar, askı halatları, kumanda anahtarları, kılavuz raylar, röleler emniyet halatları ve emniyet tertibatının her yeri temizlenir. İSTANBUL BEYKOZ ASANSÖR BAKIM ARIZA VE TAMİR olarak frenleme elemanları kontrol edilir. Asansörün sarsıntısız şekilde frenlemesi için gerekli olan bütün bakımları yapılır. Asansör montajından sonra kat aralarında duruş pozisyonları komple kontrol edilir. Böylece bakım ve arıza servisimiz sayesinde bütün sorunlar giderilir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]