fib.net - firmalar işte burada

Beykoz Doğalgaz Tesisatı

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Kalorifer kelimesi kullanıldığında aklımıza ilk gelen şey evlerimizde ısınma amaçlı kullandığımız petekler olmaktadır. Ancak bu kelimenin sadece bu peteklerden ibaret olmadığını ve bütün binayı kapsayan bir tesisat sistemi olduğunu bilmek daha doğru olacaktır. Genel amacı binaların ısıtma işlemlerini sağlamak olan bu tesisattan yararlanılarak bazı durumlarda havalandırma ve soğutma işlemleri de yapılabilmektedir. Geçmişi eskiye dayanan bu sistemde genellikle bir kazanda yakılan yakıtların enerjisi tesisatın yayıldığı tüm alana yayılmaktaydı. Bu sıcaklık ise petekler üzerinden tüm eve yansıtılmaktaydı. Bunun yanında zeminden ısıtma yöntemi veya havalandırma yöntemleri de kalorifer tesisatı sisteminden yararlanılarak gerçekleştirilebilir. Genel olarak büyük yapılar olan okul, hastane gibi binalarda uygulanan merkezi ısıtma çeşidinin yanında bağımsız kullanıma da açık olan kat kaloriferi sistemleri de İstanbul Beykoz Kalorifer ve Doğalgaz tesisatı firması olarak bizde mevcuttur.

Sağlıklı kullanıldığında verimli ve dengeli bir ısıtma yapabilen bu sistemlerde kurulum ve kullanım alanlarında da olmak üzere dikkat edilmesi gereken birçok noktalar vardır. Bu noktalar:

Maliyeti fazla,  zahmetli işlemler olan kalorifer tesisatı döşenme işlemleri sonucu istenilen sonuca ulaşılmaması veya ekonomik anlamda fazla masrafa sebep olması kullanıcıyı hiç memnun etmeyecek sorunlardır. Bu sorunların sebebi genellikle yanlış kurulumdur. Kalitesiz malzeme seçimi ve zaman içinde yapı kalitesine bağlı olarak ortaya çıkacak çevre kaynaklı problemler bu sebeptendir. Bir başka değişle işinin uzmanı olmayan firmalarla çalışmak size büyük masraflar yaratacaktır.

Yanlış kurulumun nasıl olacağına bakarsak tesisatın ısı iletimini gerçekleştiren önemli aracıları olan boruların döşenmesindeki planlama hataları sistemin genelinin kalitesinin düşmesi anlamına gelir. Buna göre boruların gidiş yönlerinin sağlıklı olarak belirlenmesi uzman ekipler tarafından gerçekleşmelidir. Bu noktada binanın mevcut bulunduğu yön de çok önemlidir. Boruların az dönmesi verimi arttırır.  Bu işlemin yolu da tesisat kurulmadan önce işlemi yapacak profesyonel kişilerin detaylı bir keşif yapmaların sonucunda gerçekleşir.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]