fib.net - firmalar işte burada

Beykoz Jant Düzeltme

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Günümüzde jant genellikle tasarım amacı ile kullanım yayılmış olmaktadır. Genç, yaşlı, bayan fark etmeden araba aksesuarı olarak jant kullanımı sağlanıyor. Birçok sürücü arabayı jantın gösterdiğini düşünür ve her zaman arabalarında jant yenilemesi yaparlar. Jant modelleri ağırlığı ve çapı aynı zamanda diğer özellikleri ile aracınızın yol tutuşunda büyük önemi vardır. Seçim yapılırken bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Jantlarda önemli olması ile birlikte eğilme, çatlama, kırılma gibi durumlarda yenilenmesi ya da tamir olması gerekir.

Mesela yokuş aşağı giderken ya da park yaparken zorlama sonrası kırılmalar, aracınız ile giderken yapılan kazalarda kırılıp eğile bilir. Bu şekilde olan problemler de aracınızda hasarlar oluşabilir. Genel olarak da aracınızın yolda giderken dengesi bozulur ya da titreme, sağa sola aracın çekmesi gibi sorunlar oluşabilir. Bu gibi sorunlar aracın firen sisteminde, gücü gibi birçok yerinde sorunlar yaşatır ve performansının düşmesine de neden olabilir.

Jantların değişmesi yani hasar görmüş olan jantların yenileri ile değişmesi sorunu ortadan tabi ki de kaldırır. Ama bu işlemi yaptırmak pahalıya neden olabilir. Bu nedenle her sürücü jantı bir anda değiştirme olanağı olmaya bilir. Aynı zamanda bazı servisler değişmesi gerekmeyen durumlarda bile değiştirmek isteye bilir siz bu durumda hemen karar vermeyin. Bazı küçük yapılması gereken dokunuşlarda bile düzele bilir. Maalesef bazı tamir servisleri işin hilesine kaçıyorlar. Öncesinde biraz araştırmanız en iyisi olacaktır.

Jant değişimi yapılır iken uzman bir ekipten destek almak en iyisi olacaktır. Servisiniz tarafından incelenip doğru şekilde düzeltmeler yapılması mümkündür. İstanbul Beykoz Jant Düzeltme & Kaynak servisi olarak çok masraf etmeden kaynak ve ya bazı düzeltmeler ile tamiri yapılabilir. Jant düzeltme işlemlerinde içeriden çekiç ile, pres ile, jant düzeltme ya da ısıtma, kaynak ile jant düzeltme, her yöntem birbirinden çok farklı olmaktadır.

Presle düzeltme yaparken torna gibi birçok makine gerekmektedir. Yapılan bu işlemde genel olarak eğilme gibi oluşan durumlarda kullanılır. Ama eğilme, bükülme gibi durumlarda göbekten değil kenarlarda da tavsiye edilir. Kaynak yönteminde düzeltmeler ise ismi ile de belli olduğu gibi janta kaynak yöntemi ile işlem yapılmaktadır. Çatlak ve kırıklar gibi durumlarda kullanılır. Kullanılan bu yöntem alaşım jantlarda genel olarak kullanılmamaktadır. Isıtma kaynak sistemi alaşımlı jantlarda yapısını bozarak jantın özelliğini bozar. Jant düzeltme işlemlerini hassas olduğu için işini doğru yapan ustalardan yardım almak gerekir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]