fib.net - firmalar işte burada

Beylikdüzü Jant Düzeltme

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

İstanbul Beylikdüzü Jant düzeltme & kaynak işlemi doğru kişiler tarafından doğru şekilde yapılması gerekir. Yapılan işlemlerde istenilen ücret de çok önemli olmaktadır. Bu işlemleri fazlası ile ticarete dökenler var olmaktadır. Güvenlik ve sağlık için jant değişimi yapılacağı zaman mutlaka usta ellerden destek alınması gerekir.

Aracınızın seyir halinde iken düzgün şekilde yol alabilmesi tekerlere yapılan rot balans işlemi iyi şekilde olması jant şartlara uygun olmasına bağlı olmaktadır. Jantların dairesel bütünlüğü merkezide olmalı çeşitli nedenler oluşmuş olan yamukluklar darbe gibi izler oluşmuş ise giderilmelidir. Jantlar ikiye ayrılır çelik ve demir çelik jant diye bilinen çeşit aslında alüminyum alaşımı olması ile hafif olması istenilen model verilebilmesi için bu model üretilmiştir. Aracınız yolda giderken bozuk yola girdiğinde, kasislerden hızlı geçildiğinde, aracın tekeri banketten ya da çukura sert bir düşüş yaptığı zaman patlak lastik ile üzerinde gitmek alüminyum jantlarda kırılma yapar. Ama demir jantlarda ise yamulma yaşanır. Aracın sürücüsü direksiyonda iken aracın titremesi ile balansın bozukluğunu anlar. Balansın normalde her 10 bin km de ayarlarının yapılması gerekir. Beklenilmeyen durumda sıra dışı karşılaşılan bu durumlarda jant 100 tonluk prese sokularak düzeltilir. El becerisi olan bu işler de ustanın mahareti yapılan işlemlerde ortaya çıkar. Kırık olan jant tamiri ve çatlak olan yerleri de statik kaynak ile gideriliyor. Jant ustaları başka kaynak çeşitleri uygulamasında başarı sağlanması için statik kaynak uygulanmalıdır.

Jantlarda zaman içersinde yaşanan sorunlarda rastlanabilir. Ummadık anda yaşanan jant problemleri genel olarak eski tip olanlarda yaşanabilir. Mesela yaklaşık 20 yıllık olmuş olan jantların kenar kısımlarında oksitlenmeler oluşabilir. Zaman içersinde paslanma ve kumlaşmalar da oluşabilir. Oluşan bu paslanmalar ve başka türde oluşan sorunlarda zaman ile içeri doğru işleyerek eski performansı kalmayıp sizlere sorunlar yaşatabilir. Bu şekilde oluşan sorunlar lastiğe de zarar verebilir. Yaşanan bu sorunlarda geri dönüş mümkün olur ise zımpara yapılarak temizlenir ve daha sonra da boyanarak ortadan sorunlar kalkar. Ama artık hiçbir verimi olmayan jantların mutlaka değiştirilmesi gerekir. Bu gibi durumlarda aracın bütün sürüş rahatlıkları ortadan kalkar. Jantlar aracın yol sürüşündeki verimi sağlamaktadır. Jant kullanımında alüminyum olanlarda biraz daha dikkatli olmak gerekir. Küçük sıyrıklar ve çarpmalarda hemen hasar görebilir. Yolda arcınızı sürerken genelde acele şekilde kullanımlarda veya hızlı sürüşler de jantlara biraz daha dikkat edilmesi gerekir.   

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]