fib.net - firmalar işte burada
Boyacı Badana Ustası
  Ev ya da iş yerlerinde yapılacak olan boya işlemleri, hem sağlık açısından hem de temizlik açısından oldukça önemlidir. Uzman kişilerden yardım alınmadan yapılacak olan boya ve badana işlemleri hem çok daha yorucu olmakta hem de istenilen temiz boya işlemi maalesef sağlanamamaktadır. Bu nedenle, boya badana hizmeti sunan firmalar ile anlaşmak çok daha akıllıca olacaktır.


            Firmaların yönlendirmesi ile gelen uzman boya badana ustası gerekli tüm malzeme ve işçilik ile istenilen renk skalasını kullanarak, evinizin ilk gün ki gibi muhteşem görünmesini sağlayacaktır. Tavan ve duvar boyalarının ve işçiliğinin farklı olmasından kaynaklı, kullanılacak boya çeşidi de değişmektedir. Bu nedenle, boya yapılacak yer ve alana göre firmalar gerekli boyacı yönlendirmesi yapacak, gerekli malzeme teminini de sağlayacaktır. 

Tavan Boyası Nasıl Yapılır?

            Tavanlarda oluşan çatlak ya da kabarmalar, kazınarak temizlenir. Boşluk kısımları tavan alçısı ile kapatılır. Tavan boyası için kullanılacak olan rulo fırçanın hafif nemli olması, boyanın çok daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, hafif nemli rulo kullanılmalıdır. Kullanılacak olan boyanın ne kadar oranda inceltmesi gerektiği ancak işin uzmanları tarafından bilinmektedir. Bu nedenle boya ustasının uygun gördüğü şekilde boya inceltilmesi yapılır. Tavan boyasında önemli olan, tavanda boya kalıntısının olmamasıdır. Yani bir kısıma fazla diğer kısma ince sürülen tavan boyası, ışığın etkisiyle kötü bir görünüm kazanacaktır. Boya ustasının kullanacağı ızgara yardımı ile tavanlar eşit miktarda renk hacmine sahip olacaktır. 

Tavan Boyası İçin Gerekli Malzemeler

1- Tavan boyası
2- Tavanda oluşan çatlak ve kabarmaları temizledikten sonra oluşan deformasyonu kapatmak için tavan alçısı uygun olacaktır. 
3- Plastik boya rulosu ve boya karışımı için kullanılacak boş bir kovaya ihtiyacımız olacaktır. 
4- Tavan çatlaklarını almak için zımpara
5- Yine tavanda oluşan deformasyon giderildikten sonra, gerekli alçı malzemesini kullanmak için spatula
6- Tavana ulaşabilecek uzunluğa sahip rulo sırığı
7- Yere herhangi bir boya kalıntısının dökülmemesi ve boya bulaşmaması için boya naylonu ve naylonu sabitlemek amacıyla kağıt bant kullanımı temizlik açısından da oldukça önemlidir. İstenirse tüm malzemeler, boyanacak yere göre firmamız tarafından temin edilecektir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]