fib.net - firmalar işte burada

Büyükçekmece Jant Düzeltme

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Jant araçlarda çok önemli bir yer tutmaktadır. Ama maalesef jantlar kullanımı süresince birçok darbeye maruz kalmaktadırlar. Araç için büyük bir faktör olmakla beraber artık bu olay görselliğe de hitap etmektedir. Alüminyum jantlar ve çelik jantlar en çok kullanılan modeller olmaktadır. Otomotiv dünyasında endüstriyel ve yan sanayi üretiminin lokomotif görevini üstlenmiştir. Jant konusunda otomotiv yan sanayi sinde önemli bir yer tutmaktadır. İstanbul Büyükçekmece Jant düzeltme & kaynak servisimiz olarak üretimi için birden fazla üretim ile mühendislik üretimi olmaktadır. Günümüzde her zaman en uygun ve en kaliteli kavramı var olmaktadır. Jant yapımı itibari ile farklı kuvvetlere maruz kalmakta olduğu için araçlarda çok önemli bir parça olmaktadır. Jant kullanımının amacında tekere destek kavramının yanı sıra görselliği ile de fark yaratmaktadır.

Döküm ve sac şekillendirme yöntemi ile üretilen jantlar imalatı yapılmaktadır. Eğme ve bükme gibi sac işlemleri gibi ekstra işlemler de yapılmaktadır. Jantların üretim yöntemleri ne olursa olsun maruz kaldıkları kuvvet aynıdır hepsi aynı işlemi görür. Jantlar hareket halinde aracın durumu ve can güvenliği etkileyen elemanlardır. Bu sebepten dolayı da jant üretimi araç sektöründe çok önemli bir yeri var olmaktadır.

Alüminyum alaşımlı jant araçların aks sistemine bağlı olduğu bölümlerde lastiğin takıldığı aracın hareket etmesine yardımcı olan aksamlardan biri olmaktadır. Hareket halinde iken aracınızın lastikler için olmazsa olmaz parçalardan birisidir jantlar. Sac jant ve çelik jant iki parça olarak soğuk formlaşması kaynak ile üretilmesidir. Genel olarak siyah renk de üretilir. Görsel olan kaygılarla ön yüzeyini tamamen kapatan plastik kapaklar da kullanılır. Alüminyum alışım jant genel olarak yanlış bir şekilde bilinir çelik jant diye tabir edilir ama malzeme değişiklikleri ile birlikte tipine bağlı küçük değişiklikler ile birlikte %90 alüminyum %10 silisyum alaşımıdır. Alaşımı oluşturan titanyum, magnezyum gibi birçok metalin toplam miktarı %1’in altında olmaktadır. Magnezyum alaşım jantlar genel üretimi çok düşük olmakta yani yok denecek kadar az. Yüksek maliyetli olduğu için sadece Formula 1 de ve birkaç egzotik araçlarda kullanılmaktadır. Jant temizliği su ve normal deterjan ile kullanılarak yapılabilir. Sert olmayan fırça ve sünger yardımı ile yapılabilir. Diğer deterjanlar mesela metal aşındırıcı ve temizleyici gibi olanlar zarar verebilir. Zarar verecek olan malzemeler ve deterjanlar ile yapıldığı zamanda jantların görüntüsüne zarar verebilir. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]