fib.net - firmalar işte burada

Büyükçekmece Oto Servis

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Uzun zamandır bu hizmet dalında sizlerin yanındayız. Araçlarınızın her türlü bakım ve onarımını uzman ekibimiz tarafından gerçekleştiriyor sizlere güven içerisinde teslim ediyoruz. Bakım esnasında ilk yaptığımız işlemlerden bir tanesi otomobilin yağını kontrol etmektir. Değişme zamanı gelen yağları kaliteli ve bildik bir markayla değiştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Zamanı gelmeyenlerin ise yağlarının yeterli olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Araç bakımı söz konusu olduğunda kalite,  güven ve hassasiyet her zaman önceliklidir. Bu nedenle, ilk defa yağ değiştiriyorsanız veya daha önce defalarca yağ değiştirmiş olsanız dahi motor yağı değiştirme işlemini güvenli kişilerin yapmasına müsaade edin. Aracınızla sık sık kısa geziler, trafikte dur kalk veya yoğun bir şekilde taşıma/çekme yapıyorsanız aracınızın motorunda ekstra zorlanma olmaktadır. Bu tip araç kullanımlarında aracın yağ bakımı öncelik alır.

Motor yağı değiştirme işlemi gerektiğinde uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu asla unutmayın. Sizlerin güvenliği bizler açısından daha önemlidir. Bu yüzden kendiniz bu işi bilmiyorsanız denemeyin. Bizlerin sizlere sağladığı uygun fiyat listesinden yararlanın. Bizler her motor yağı değişiminde, aracın bize geldiği mesafe ve tarih kaydedilir.  Bu yöntemle, bir sonraki yağ değişiminin ne zaman yapılması gerekeceğini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Aracın yağını değiştirebilmek için öncelikli olarak arabayı hazırlamak gerekir. Aracı hazırlama aşamasında yaptığımız işlemleri kısaca anlatalım. Yağ sıcaklığını normal çalışma sıcaklığına getirmek için aracı biraz süreriz. Sonra motoru durdur ve yağ doldurma kapağını açarız ve oluşacak vakumu önleriz.  Bu işlem, yağın alt taraftan daha serbest bir şekilde boşalmasını sağlar. Aracın altına girerken tüm önlemleri alırız. Portatif tekerlek rampalarını bu iş için kullanırız.  Bu rampalar, aracın altına kayabilmeniz için aracı yeterli bir şekilde yerden kaldırır. Ardından yağ kabını aracın alt tarafına koyarak işlemlerimize başlarız. Esi yağ filtresini çıkartırız. Yeni yağ filtresini alır ve parmağınızla montaj yüzeyine (filtrenin yuvarlak kenarı) biraz yağ (yeni veya eski) süreriz. Bu, dolgu macunu olarak görev yapacaktır. Yeni filtreyi dikkatlice saat yönünde çevirerek dişli yağ oluğuna vidalarız. Ardından yeni yağı ekleriz. Yağ çubuğu ile seviyeyi kontrol ederiz. Sizlerde aracınızla ilgili bir problem yaşarsanız bizimle iletişime geçin. İstanbul Büyükçekmece Oto Tamir ve Bakım olarak her zaman yanınızdayız. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]