fib.net - firmalar işte burada

Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme

Mobi Mühendislik
İletişim Bilgileri
Yozgat / Yozgat
0 (532) 052 10 07
0 (532) 052 10 07
Mobi Mühendislik
Firmanın Kontrol Ettiğimiz Bilgileri
İsim Soyisim :
Vergi Numarası :
Vergi Dairesi :
E-Posta Adresi :
TC Kimlik No :
Sabit Telefon :
Cep Telefonu :
Adres Bilgileri :
Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme
  • Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme
  • Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme
  • Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme
  • Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme
  • Çorum Mimari Proje & 3D Modelleme

Mimari projenin tanımını yapmak gerekirse; yapının planları, kesitleri, malzeme ve bağlantı detayları, cephe ve dış görünüşleri, yerleşim planları, yapıların birbiriyle oranı, iç düzenleri ve detayları hakkında teknik ve mimari bir bilginin tümüdür diyebiliriz. Üç temel ilkeye sahip olan mimari projelerde esneklik, işlevsellik ve sağlamlık ön plandadır.
Firmamız bir projenin etüt aşamalarına öncelik verir. Bu öncelik doğrultusunda araştırma, inceleme ve projelendirme safhalarına ayrı bir özen gösterir. Bu sayede projede aksaklık yaşanmaz. Araştırma safhasında imar durumunu öğrenmek, bina programını, yapılacak binanın çevresinde işlerliği araştırmak ve en önemlisi ortaya konulabilecek sermayenin miktarını saptamak gerekir. İmar durumunu öğrenmek yapının kat adedini, yapının büyüklüğünü, yoldan çekme mesafesini, yapı nizamını öğrenmek anlamına geldiğini bilmekteyiz ve bunu gerçekleştirmekteyiz. Bina programını hazırlamak ise istek ve ihtiyaç listesinin oluşturulması anlamındadır. Binanın fonksiyonel kullanışı ileberaber, binayı kullanan kişi sayısı, istenen mahal birimleri sayısı, bu hazırlık içerisinde tespit edilir. İşlerliğin araştırılması ise; binanın kullanış amacıdır diyebiliriz. Sermayenin saptanması yapının kalitesini ortaya koyar. Bu sayede binanın sağlamlığı ve güvenilirliği ortaya çıkar. İncelenme safhası dendiğinde arsa konumu, arsanın yeri, topografik durumu, jeolojik durumu, arsadaki yön tayini, iklim durumu, bölgedeki geleneksel malzeme durumu örnek olarak verilebilir.
Bu aşamaların sonunda bütün bilgiler elde edilmiş olur. Artık bilgilerin projelendirme safhasına geçilir. Oldukça önemli olan bu safha uzman ekibimiz tarafından titizlikle yürütülür. Projelendirmede bina bilgisinin yanı sıra yapı bilgisi, malzeme bilgisi, statik bilgi gibi bazı teknik bilgilerin de çalışması yapılır. Bu sayede kullanışlı bir binanın yapım aşamasına başlanılır. Danışmanlığını yaptığımız her proje bizler için önemlidir. Bu nedenle detaylı çizimler ve ekibin birbiriyle uyumlu şekilde çalışması projemizin başarısını destekler. Firmamız için en önemli faktör müşteri memnuniyetidir. Danışmanlığını yaptığı tüm projelerde doğru çalışma ve zamanında teslim öncelikleri verilmiştir. Sizlerde bizlerle tanışarak projelerinizin yapımına bu öncelikleri yaşatabilirsiniz. Ekibimiz tarafından gerçekleştirilen 3D modelleme çalışmaları sayesinde de projenizin başlamadan hayat bulmuş halini görebilirsiniz. 

 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]