fib.net - firmalar işte burada

Esenyurt Beyaz Eşya Servisi

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

İstanbul’un en hızlı servisiyiz. Bize ulaştığınızda en yakın sürede sizleri ziyarete geliyoruz. Amacımız sizleri madur etmemektir. Karşılaştığımız bazı durumlardan bahsetmek gerekirse; 

Buzdolabı taymır motorunun bozulması verilebilir. Buzdolaplarında kullanılan taymır motoru eski modellerde bulunmaktadır.  Yeni modellerde taymır motorunun yerini ise sensörler almıştır. Sensörler taymır motorlarına göre daha zariftir. Sensörler taymır motorundan daha az yer kaplamaktadır. Taymır motorları kaba bir parçadır ve 220 volt enerji ile çalışmaktadır.  Taymır motorunun kullanıldığı buzdolaplarında defrost görevini taymır motoru üstlenir. Yaklaşık 8 ile 12 saat arasında buzdolabını defrost durumuna yani eritmeye almaktadır. Böylelikle buzlukta oluşabilecek aşırı karlanmayı engellemektedir. Taymır motorları bozulduğu zamanlarda ise ya hiç çalışmazlar veya sabit bir yerde takılıp hiç ilerlemezler. Bazen de tüm  görevlerin yerine getirirler fakat aşırı sesli çalışırlar. Sesli çalışmalarının sebebi ise mekanik sistede bulan yağın zamanla kurumasından dolayıdır. Ses çıkma durumunda arıza  fazla ilerlememişse sadece taymır motorunun çarklı kısmı yağlanarak bu sorun çözülebilir. Taymır motorları sensörlere göre buzluk içinde değil buzdolabının dışında bir yere montaj edilmektedir.

 ksu sensör bilirli markalarda bulunmaktadır. ksu serisi buzdolaplarında buzluk içinde bulunan bu sensör ısı ayarını yapan bir parçadır. sensör buzluktaki soğutmayı algılar ve belirlenen soğutmaya ulaşan buzdolabını belirli aralıklarla defrosta sokar yani dinlenmeye. Defrost sırasında buzlukta oluşan karlanma rezistansların sıcak hava sağlaması ile erir böylelikle buzlanma yada karlanma olmaz. Sensörün doğru çalışması çok önemlidir. Zamanında çalışmayan sensör devreye girmezse büyük arızalar meydana gelmektedir. Sensör içerdeki soğutmayı tam olarak algılamazsa buzlukta karlanmalar oluşur.  Rezistanslar zamanında devreden çıkmazsa aşırı ısıdan dolayı buzlukta erime meydana gelebilir. Sensör buzluk kısmının üst kısmına bağlı olur ve soğutmayı çok çabuk hissederek defrosta geçme süresini tam olarak ayarlar. Sensör değişiminde sensörün mutlaka aynı yerine takılması şarttır. Standartlara uygun takılmayan sensörler kısa zaman sonra aynı sorunu çıkarır. Uzman kişilerden yardım almazsanız cihazlarınızın ömrünü kısaltmış olursunuz. Buda sizi tekrar tekrar zor duruma düşürür.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]