fib.net - firmalar işte burada

Fatih Pilates Salonları

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Pilates dünyaca bilinmektedir. Peki tarihi hakkında ne kadar bilgimiz var? Pilatesin doğuşunu sizlere kısaca anlatmak gerekirse, Joseph Pilates raşitizm, astım ve ateşli romatizma gibi rahatsızlıklarla doğmuştur. Bu rahatsızlıklarından kurtulmak isteyen Pilates jimnastik, kayak ve aletsiz dalma gibi birçok sporu denemiştir. 14 yaşına geldiğinde ise vücudu gelişmiş, hatta anatomik çizimler için modellik yapmaya başlamıştır.  Doğu ve Batı’nın egzersiz ve fizyoloji felsefelerini bir araya getirerek Pilates ya da Kontrol Bilimi adını verdiği metodu yaratıştır. Pilates “ Kontrol Bilimi Sanatı “ kas kontrolünün önemi üzerinde durmuştur. İngiltere’ye 1912 yılında sirkte çalışmaya gider. 1. Dünya Savaşı başlayınca da  bir kampa götürülür. Bu kampta fiziksel egzersiz programını oradaki insanlara öğretmeye başlar. Bazı aparatlarla engelli hastaları iyileştirmeye çalışır. Savaş nedeniyle birçok kişi grip salgını sebebiyle hayatını kaybeder. Bu kampta yer alan kişiler bu salgından etkilenmez. Bu sayede Pilates ve uyguladığı teknik ünlenmiş olur. Pilates ilerleyen yıllarda Amerika’ya gitmiştir. 1926 senesinde Newyork’ta ilk Pilates stüdyosunu açmıştır. Pilates ayrıca bu konuyla ilgili 2 kitabı bulunmaktadır.

Joseph Pilates hayvanları gözlemlemiş, onların duruşlarından ve hareketlerinden ilham alarak bazı hareketlerine hayvan isimleri kullanmıştır. Pilateste 6 adet prensip vardır. Bunlar nefes, konsantrasyon, merkezleme, kontrol, kesinlik ve akıcı harekettir. Bu spor minder üzerinde ya da özel ekipmanlar ile yapılabilir. Faydalarını görebilmek için sabır gerekir. Bir anda inanılmaz değişiklikler olmasını beklememeli ve aceleci davranılmamalıdır. Özel bir kıyafeti yoktur. Kendinizi nasıl rahat ediyorsanız onu giymeniz yeterlidir.  Egzersiz genellikle çıplak ayak ile yapılmaktadır. Günümüzde birçok pilates stüdyosu vardır. Bu nedenle hangisini seçeceğiniz konusunda dikkatli olmalısınız. Doğru yeri bulmak için etrafınızda bulunan ve pilates ile ilgilenen kişilere danışabilir, dergileri karıştırabilir, pilates stüdyolarının websitelerini inceleyebilir, yerlerine gidip detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca eğitim verecek kişinin iyi bir uzman olması ve sizi doğru yönlendirebilmesi de oldukça önemlidir. Bu sebeple bu kişinin sertifikalı, eğitim almış ve tecrübeli olması gerekir.

İstanbul Fatih Pilates Salonu olarak biz, pilates egzersizinin tarihçesini anlatarak bu konuya ne kadar hakim olduğumuzu sizlere yansıtmak istedik. Pilates salonumuzda sertifikalı  tecrübeli eğitmenlerimiz sizlere en iyi hizmeti vermek için buradalar. Sizler seçim yaparken pilates egzersizinin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Bizlerle çalışmayı seçtiğinizde kendinizden emin bir şekilde bu egzersizden faydalanacağınızı bilin. Uzun vadeli bir süreç olan pilates egzersizlerinde vücudunuzun şeklinin ne kadar düzgün bir biçime girdiğini hayretlerle izleyecek ve pilatese aşık olacaksınız. Günlük yaşantınızın her anında bu felsefeyle yaşamaya başlayacak, çevrenize bizleri önereceksiniz. Bizler sizlere en uygun fiyatlarla her konuda destek olacağız.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]