fib.net - firmalar işte burada
Fayans Seramik Döşeme
Fayans Döşeme

            Fayans döşemeleri ev, iş yeri, okul, hastane, sağlık merkezleri, kasaplar, hamam ve oteller gibi yüzlerce mekan ve alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Ev dekorasyonunda özellikle mutfak, banyo, tuvalet ve antrelerde kullanılmaktadır. Sağlık ve hijyen açışından sıklıkla tercih edilen fayans döşemesi, kolay temizlenir özelliğinden dolayı da tercih edilmektedir. Çeşitli model ve renklerle tasarım ve iç dizaynda kullanılmaktadır. Bahçe, balkon kaplaması, açık alan zemin döşemelerinde en çok tercih edilen zemin döşeme sistemlerinden biridir. Yüzlerce fayans çeşidinin sunulduğu kataloglardan resimli, camlı, taş işlemeleri, sembollerin anlam ifade ettiği dilediğiniz gibi tasarımlar yapabilirsiniz.
    
            Fayans döşemesi yapılırken ilk adım, mekanın zemin hazırlamasıdır. Örneğin evin banyo kısmında fayans döşemesi yapılacaksa; duvar ve yer zeminindeki kusurlara macun çekilir. Macun sürme işlemi, tüm çıkıntı, oyuntu ve çukurcukları doldurarak, düz ve kolay döşenebilir bir zemin olmasını sağlamaktadır. Fayans döşemesinde ikinci işlem; orta nokta bulunarak işaretlenir. Bu sırada macun kuruması sağlanır. Alanın metrekare olarak hesabı yapılır ve zemin orta noktası baz alınarak, işaretlenir. Duvar fayans kaplama yapılacak mekanlarda, öncelikle duvardan başlanmalıdır. Karo ve fayansların duvardan döşenerek başlanması, zeminin daha kolay kaplanmasını sağlar. Aralarına çekilen derz işleminde de duvar kaplaması sıralaması avantaj ve kolaylık sağlar.
    
            Düzgün bir çalışma gerçekleştirmek için, ip çekilerek paralel ölçülerden hiza alınabilir. Fayans kaplamalarında çimento uygulaması veya yapıştırıcı tekniği kullanılır. Zemine sürülen yapıştırma malzemesi üzerine, fayanslar duvardan başlayarak düzgün bir şekilde uygulanmaktadır. Çimento ve yapıştırıcı uygulanırken, dişli mala kullanılarak, istenilen zemin sağlanır. Köşe uygulamalarında fayanslar, fayans kesme aleti yardımıyla şekillendirerek kullanılır.
    
            Alan dekorasyonlarında 3 boyutlu fayans modelleri, seramik fayans modelleri, geometrik şekilli fayans modelleri seçebilirsiniz. Rengini ve modelini seçtiğiniz fayanslar, titizlikle ve ustaca uygulanarak, mekanlarınız temiz, kullanışlı ve berrak alanlara dönüştürülür. Mekanlarınızda var olan fayanslarda değişiklik yapmak, iç dizaynı değiştirmek istiyorsanız yine ev yapısına zarar vermeden eskileri çıkarılarak, yeni zemin kaplaması yapılmaktadır. Fayans ürünlerini kullanarak, kırık, bozuk ve eskimiş fayanslarınız, zemin kaplamalarınız değiştirilir, onarımı sağlanır. Tesisat geçişleri düşünülerek ve tesisat planına zarar vermeden, kaplama işlemi gerçekleştirilir.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]