fib.net - firmalar işte burada

Kağıthane Pilates Salonları

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Vücudun tam bir koordine halinde çalıştığı yegane egzersizlerden biri pilatestir. Pilates yapmak endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu da vücudunuzun ve zihninizin daha rahatlamış ve daha pozitif olmasına olanak sağlar. Düzenli pilates ile beraber uyku düzeniniz rayına oturur ve vücut tam bir dinlenme sağlar.  Böylece yorgunluğunuzda ve stresinizde azalma, hayattan zevk alma başlar. Hayatınıza yeni renkler katarsınız. Hem fiziksel, hem de zihinsel dayanıklılığınız artar. Sevdiklerinize ve kendinize daha fazla zaman ayırırsınız. Kas ve eklem ağrısı yaşama ya da kendinizi incitme riskiniz bu egzersizle azalır. Çünkü bu egzersizle beraber dengeniz ve kendinizi taşıma şekliniz değişecektir. Kendiniz vücudunuzu daha iyi tanıyacaksınız.  Sağlıklı bir karın kasına sahip olmanıza yardımcı olacağı gibi, bel fıtığı şikayeti çeken kişilerin omurgasına yüklenen ağırlığı dengeleye bileceksiniz. Omurgayı sağlamlaştırmaya yardımcı olacağı gibi onun iyi bir pozisyonda olmasını sağlayacaksınız. Kemik erimesinin ilerlemesine engel olabilirsiniz.

Her ne kadar boyunuzu uzatmasa da duruşunuzu düzelteceği ve daha dik durmanızı sağlayacağı için daha uzun bir görünüm sizi bekliyor olacak. Daha sağlıklı bir hayat yaşamanıza yardımcı olacak olan bu egzersizleri uzman kadromuzla birlikte yapabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimi sertifikalı ve işinde uzaman kişilerdir. İstanbul Kağıthane Pilates Salonu sizlere en uygun fiyatlarla yardımcı olmaktadır.

Pilates zihinsel ve fiziksel sağlığın bir bütün olduğuna inanan Joseph Pilates tarafından bulmuştur. 1920’lerde Amerika’da bu egzersizi dünyaya tanıtmaya başlamıştır. Pilates egzersizlerinde doğa hayvanları incelenmiş ve onlardan ilham alınmıştır. Bu egzersiz sanatınıda 6 prensip vardır. Bunlar nefes, konsantrasyon, merkezleme, kontrol, kesinlik ve akıcı harekettir.

Bazı insanlar yoga ile pilatesi birbirine karıştırmaktadırlar.  İkisi de farklı metotlardır. Ancak her ikisi de gücü, dengeyi, esnekliği duruşu ve iyi nefes tekniğini geliştirerek insanlara fayda sağlar. Her iki sistem de fiziksel ve zihinsel sağlık arasındaki bağlantının üzerinde durur. Bununla birlikte yoga daha çok rahatlamaya önem verir. Yogo meditasyonu kullanır. Pilates aparatlarla ya da matın üzerinde hareketlerini uygulatır. Yogada herhangi bir ekipmana ihtiyaç yoktur. Pilates hareketlerin akışı şeklinde yapılması gerekir.  Yoga ile özdeşleşmiş statik duruşlar pilateste yer almaz. Anlaşılacağı üzere ikisini farkı oldukça nettir. Sizler doğru bir şekilde pilates yapmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçiniz. Pilates sporu, denge ve kas geliştirme, yağ yakma işlemlerini aynı anda tamamlanarak yapılmasını sağlayan bir daldır. En önemli adım olan denge sağlandığı takdirde gerisi çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca tecrübelerimden yola çıkarak şunu söylemeliyim ki birçok spor dalından daha eğlenceli ve yaşam felsefesi olan bir spordur. Pilates sayesinde; karın, bel, kalçalar, bacak ve kol kasları güçlendirilip, vücudun neredeyse tüm bölgelerindeki yağlardan da kısa sürede kurtulmanız sağlanır. Ayrıca vücudu sıkılaştırmanın yanında yer yer selüloitlerinizden de kurtulabilirsiniz. 

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]