fib.net - firmalar işte burada

Maltepe Alarm Güvenlik Kamera

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Güvenlik önemli bir iştir. Bu tür işleri işi bilmeyen ya da yeni tecrübe edinmeye başlayan firmalarla yapmayın. İstanbul Maltepe Alarm Güvenlik ve Kamera olarak uzun zamandır bu sektörde varlığımızı sürdürmekteyiz. Yaptığımız tüm işlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sayılı firmalar arasına kısa zamanda yerimizi aldık. Günümüzde kamera güvenlik açısından önemli bir ekten halini almıştır. Etrafımıza şöyle bir baktığımızda bunların varlığını görmemek imkansızdır. Kamera kullanımı yapılacak mekanların incelenmesi uzman bir ekibin detaylı incelemesi sonucunda işlem görmektedir. Ayrıca hangi tip kamera takılacağı, hangi ortama konulacağı da önemlidir.  Örneğin; Kameranın konumlandırılacağı yerin ışık yoğunluğu da kamera seçiminde önemli bir faktördür. Gündüz, arka plandan gelen ışık miktarının fazla olması sonucu görüntülenmesi istenen kısım net olmayabilir. Daha anlaşılabilir bir görüntü elde etmek amacıyla WDR (Wide Dynamic Range), BLC (Back Light Compensation), HLM (High Light Masking) gibi ışık patlamalarını engelleyen özelliklerin olması önemlidir. Gece görüşünün net olarak algılanması istenen yerlerde ICR'lı (IR Cut Filter) veya IR ledli kameraların kullanılması gereklidir. IR spotlar da kameraların görüş açısı içerisinde gerekli ışık değerini sağlamak için kullanılabilir. Kamera seçimi ile birlikte kayıt sisteminin seçimi de önemlidir. Kayıt sisteminin seçimi için kameraların hangi çözünürlükte, kaç fps (saniyedeki kare sayısı) değerinde ve kaç gün kaydedeceğinin belirlenmesi gerekir.  

Kayıt cihazı kapasitesinin yetersiz olduğu durumlarda genişleme üniteleri kullanmak, müşterilerimize verebileceğimiz öneriler arasında yer almaktadır. Bu birimler, analog veya IP sistem olmasına bakılmaksızın doğrudan uyumlu kayıt cihazlarına bağlanır.

Tek olumsuz yanı CCTV Kamera Sistemi Kayıt cihazlarına yerleştirilmiş hard disklerin arızalanması sonucu veri kaybı yaşamasıdır. RAID (Redundant Array of independent or Inexpensive Disks) teknolojisi kullanılarak bu soruna çözüm bulunabilmiştir.  Bu teknolojide aynalama ve dilimleme gibi yöntemler kullanılır, yedekleme ve performans düzeyine bağlı olarak RAID seviyeleri belirlenir.

Bu durumu kısaca açıklamak gerekirse, RAID1 teknolojisinde yalnızca aynalama yöntemi kullanılmaktadır. Burada ihtiyaç adedine göre yerleştirilmiş her diske karşılık, eş bir disk yerleştirilir ve kayıtların dinamik olarak bir kopyasının tutulması sağlanır. RAID1 teknolojisi az sayıda diskin olduğu sistemler için iyi bir alternatiftir.

RAID5 teknolojisinde ise sistem biraz daha karmaşıktır; fakat büyük çaplı sistemler için daha uygun bir çözümdür.  Burada veriler en az 3 diske dağıtıldığından, tek disk arızasına karşı veri kaybı kesinlikle yoktur. İstanbul Maltepe Alarm Güvenlik ve Kamera olarak bizlerle iletişime geçtiğinize sizlere her konuda yardımcı olabiliriz. Güvenliğiniz için tek adres biziz.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]