fib.net - firmalar işte burada

Şile Pilates Salonları

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Pilates her ne sebeple olursa olsun, duruşunuzu, nefes alış verişinizi, oturmanızı-kalkmanızı, yürümenizi, sağlığınızı kısacası hayatınızı değiştirecek bir an yaşıyorsunuz. Pilates sizde neler mi yapacak? Pos türünüz düzelmeye başlayacak, sırt, bel ve eklem ağrılarınızdan kurtulacaksınız sıkı, esnek ve kuvvetli kaslara sahip olacaksınız, yoğunlaşma gücünüz artacak, güveniniz daha da gelişecek, sakatlanma riskiniz azalacaktır. 10 derste farklı hissedecek 20 derste farkı göreceksiniz 30 derste yepyeni bir vücudunuz olacaktır.

Yüksek fayda için analiziniz yapılarak egzersiz programınızın size özel olarak oluşturulması, fiziksel ve ruhsal durumunuzun, yaşantınızın, işinizin dikkate alınması, çalıştığınız eğitmen önemlidir. Yaptığınız egzersizlerin pilates olması ve yukarıdaki faydaları görebilmeniz için bazı ilkelerimiz vardır. Hareketlerin iyi dinlenmesi ve doğru yapılmasıdır. Yapılan harekete yoğunlaşmak, tüm bedenin, aktif olarak çalıştırılan ve çalıştırılamayan kasların farkında olmaktır. Hareket esnasında zihni kullanmaktır.

Bütün hareketler merkezden başlar. Merkez; karın bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilizesini, esnemeyi ve uzamayı sağlar. Hareketler acele etmeden, bütün halinde, belli bir hızda ve duraksamadan yapılmalıdır. Pilatesin en önemli noktası doğru nefes alıp vermektir. Rahat, sırtın arka ve altına alınır, tamamı verilir. Doğru nefes enerjiyi artırır, stresi dağıtır, zihni vücutla birleştirir, kanın temizlenmesinde önemli rol oynar. Nefes alış verişleri hareketle koordineli olmalıdır.  Pilates programınızın rutin olarak uygulanması ve aksatılmaması gereklidir. Bunun için haftada en az 2-3 gün şeklinde planlanması önerilir. 

Bireysel seanslarınız yaklaşık 50 dakika sürmekte olup sadece ilk der için 2-2,5 saatlik bir zaman ayırmanızı isteyeceğiz. İlk dersimizde; pos tür analizinizi yapacak, yaşantınızın pos türünüze yansıması değerlendirecek ve size uygun pilates egzersiz programınızı oluşturacağız. Kaslarınızı, eklemlerinizi tanıyacağız. Hareketinizde temel unsurları gözden geçirip zihni daha fazla nasıl kullanacağımızı öğreteceğiz. Farklı nefes teknikleri ile doğru nefes alıp vermeyi öğreneceğiz. Varsa, mevcut sakatlık veya hastalığınıza fayda sağlayacak bir program oluşturacağız. Pilates vücudunuzun duruşunu destekler. Kuvvetli ve esnek kaslar oluşturur. Sıkı ve kuvvetli karın kasları sağlar. Kas kontrolünü sağlar. Dolaşım sistemini etkileyerek rahatlamayı sağlar. Fiziksel uygunluk düzeyini artırır. Sakatlanma riskini azaltır. Konsantrasyon gücünü arttırır. Atletik performansı sağlar. Kendine güveni geliştirir. İşte tamda burada İstanbul Şile Pilates Salonu olarak sizlere uzman kadromuz birbirinden iyi eğitmenlerimizle birlikte hizmet sunmaktayız. Siz değerli müşterilerimize sağlıklı yaşamanın en önemli anahtarını sunmaktayız. Uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]