fib.net - firmalar işte burada

Sultanbeyli Mutfak Dolabı Yapımı

Bu alanda hizmet mi veriyorsunuz? Ücretsiz olarak kayıt et.
Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok
  • Fotoğraf Yok

Mutfak dolaplarınızı yaptırırken karar vermeniz gereken dolabınızın nasıl malzeme ile yapılıp neler kullanılacağı olmalıdır. Mutfak dolabı yaptırırken dolabın ana gövdesi ve kapakları farklı malzemelerden yapılabilir. Gövdesi ceviz kayın gibi malzemeden yapılırken aynı zamanda mdf ile de yapılabilir. Masif malzeme en kaliteli ve en uzun ömürlü malzeme olmaktadır. Masif malzeme aynı zamanda en yüksek maliyetli malzeme olmaktadır.

Ceviz ağacı plakası mdf plakasının yaklaşık olarak 8-9 katı fiyatında olmaktadır. Masif malzemeden sonra kullanabilecek olan malzeme mdf malzemesi olmaktadır. Sunta ise basit odun parçalarının sentetik reçineler ile preslenmesiyle elde edilen daha basit bir malzeme olmaktadır. Ekonomik açıdan da daha uygun olması ile daha çok seçilmektedir. Bu malzeme ne kadar sağlam diye sorarsanız eğer dolabınızı hiç su ile temas ettirmeden kullanmak gerekir. Çünkü malzemenin kabarması söz konusu olabilir. Bu malzemelerin hepsinin üzerine özel kaplamalar yapılır ve hepside güzel bir görüntüye sahip olur. Fakat mutfak dolaplarını yaptırırken mdf seçmek daha sağlam olması demektir çünkü suya da daha dayanıklı olmaktadır.

Bu iki malzemeyi tanımıyorsanız nasıl ayırt edilebilir diye düşünüyorsanız size biraz anlatalım. Mdf malzeme kaplanmış yüzeylerinde görünen odunsu renkteki kısmı daha pürüzsüz görülür. Plakayı oluşturan parçalar tamamen talaş parçaları olmaktadır. Bu nedenden dolayı daha pürüzsüz bir hali vardır. Sunta ise daha iri olduğu için ve parçaları göz ile rahat bir şekilde görülür ama yüzeyi ise pürüzsüz olmaktadır. Sunta malzeme yaptırıldığı zamanda daha dikkatli kullanmak gerekir çünkü darbelere karşı daha narin olmaktadır. Ama mdf malzeme ise darbelere daha dayanıklıdır. Sunta malzeme diğerlerine göre daha hafif olmaktadır. Mdf malzeme ise daha ağır olmaktadır. Suntanın fiyatı diğerlerine göre daha ucuz olmaktadır. Dolabınızın hangi malzemeden yapıldığına karar verdikten sonra dolabınızın kapaklarında hangi malzeme kullanılmalı ona karar vermelidir. Dolap kapaklarında yine aynı malzeme kullanılır fakat bu malzemenin üzerindeki kaplamaya göre kapakların farklı isimleri vardır. Profil kapak, mambran kapak gibi adlandırılır. İstanbul Sultanbeyli Mutfak Dolabı Yapımı malzemeleri her şekilde var olmaktadır. Sizlerin bütçesine göre ve istediğiniz kalitede dolapları hazırlamak bizim işimiz. Dolap yapımında kullanılan malzemeleri de istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Takılması gereken aksesuarlarını da istediğiniz gibi ayarlaya biliriz ve zevkinize göre çalışmaları sizlere sağlarız. İşlerinizi kolaylaştıra bilecek olan teknik malzemelerinizi de seçe bilirsiniz yapılmasını istediğiniz şekilde çalışmaları sizlere suna biliriz.

fib.net - firmalar işte burada Sosyal Medyada Biz
Copyright 2017 fib.net
Tüm Hakları Saklıdır.
Güvenli Alışveriş

Gizlilik Politikası Kullanım Koşulları
Yenilik Habercisi
Bültenimize kayıt olup tüm
kampanya ve yeniliklerden
haberdar olun !
Bize Ulaşın

Maltepe / İstanbul
Çok Yakında
[email protected]